Szybki kontakt

Integracyjne, Dwujęzyczne
Przedszkole Montessori
Mądre Główki
ul. Jutrzenki 146
02-230 Warszawa

tel. kom. (+48) 534 1000 55

przedszkole@madreglowki.pl

biuro@madreglowki.pl

Oferta

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 lat posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do grup terapeutyczno- przedszkolnych realizujących program dydaktyczno – wychowawczy, uwzględniający podstawę programową MEN.
Poniższa oferta została stworzona z myślą o indywidualnych potrzebach dzieci. Nie każde dziecko w momencie przyjścia do naszego przedszkola jest gotowe zmierzyć się z wyzwaniami integracji w kilkunastoosobowej grupie, czy też całodziennym pobytem w placówce. Wraz z postępami w terapii indywidualnej, grupowej może się okazać, że potrzeby dziecka i jego możliwości się zmienią. Nasi terapeuci dokładają wszelkich starań, aby przygotować dziecko do realizacji obowiązku szkolnego oraz do jak najlepszego funkcjonowania społecznego. Dlatego w każdym momencie pobytu w naszej placówce możecie Państwo zdecydować, która z poniższych propozycji wychodzi na przeciw potrzebom dziecka. Cykliczne spotkania z naszymi specjalistami (psycholog, logopeda, pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej) pomagają w podjęciu odpowiedniej decyzji, a także dają możliwość podsumowania regularnej pracy z dzieckiem oraz jego postępów.

W przypadku szczególnych potrzeb dziecka, w miarę możliwości, organizujemy wymaganą pomoc specjalistyczną, np. zajęcia z fizjoterapeutą.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładkach "Przedszkole Terapeutyczne" oraz "Co nas wyróżnia"

OFERTA

Pakiet podstawowy (5 godzin dziennie):

 • 1,5h terapii indywidualnej dziennie
 • 1h terapii grupowej
 • 1,5h zajęć psychoruchowych (zajęcia w sali oraz na placu zabaw)
 • 1h tygodniowo terapii logopedycznej / 4 w miesiącu
 • 1h tygodniowo terapii SI / 4 w miesiącu
 • zabawa swobodna
 • trening umiejętności i kompetencji społecznych - wyjścia poza placówkę (raz w tygodniu)

Cena pakietu 5h - 1100 PLN

 

Pakiet rozszerzony (8 godzin dziennie)

 • 1,5h terapii indywidualnej dziennie
 • 1h terapii grupowej
 • 1,5h zajęć psychoruchowych (zajęcia w sali oraz na placu zabaw)
 • 1h tygodniowo terapii logopedycznej / 4 w miesiącu
 • 1h tygodniowo terapii SI / 4 w miesiącu
 • zabawa swobodna
 • trening umiejętności i kompetencji społecznych - wyjścia poza placówkę (raz w tygodniu)
 • świetlica

Cena pakietu 8h - 1400 PLN

 

W zależności od możliwości i potrzeb dziecka, istnieje możliwość skorzystania z następujących zajęć:

1. Integracja - 1,5h dziennie

2. Terapia logopedyczna

3. Terapia SI

4. Świetlica terapeutyczna 

5. Zajęcia Metodą Ruchu Rozwiajającego wg Weroniki Sherborne

6. Trening Umiejętności Społecznych

7. Zajęcia Metodą M. Ch. Knill

Zapraszamy na bezpłatne ZAJĘCIA ADAPTACYJNE do nowotworzonej grupy!

Nasze zajęcia mają na celu nie tylko przygotowanie dzieci do udziału w zajęciach przedszkolnych i stworzenie możliwości nawiązania relacji społecznych poza domem rodzinnym, lecz także mają na celu danie przestrzeni do nabywania poczucia przynależności do grupy rówieśniczej, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz samodzielności.

Nowi koledzy, nowe zabawki , nowe miejsce poznawane w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Ponadto jest to okazja do stymulowania rozwoju dziecka poprzez odpowiednie gry i zabawy w grupie rówieśników (zajęcia plastyczne, ruchowe, doświadczanie poprzez zmysły).

Zajęcia prowadzą psycholodzy, pedagodzy specjalni, a nad całością zajęć czuwa nasz logopeda. W każdej chwili można z nami porozmawiać, zapytać o coś, poradzić się.

Podstawowe cele zajęć adaptacyjnych:

 • Poznanie przedszkola, kadry, rówieśników w przyjaznej, spokojnej atmosferze, ośmielanie do nowego środowiska.
 • Nauka współdziałania w grupie innych dzieci.
 • Rozwijanie kompetencji emocjonalnych.
 • Doświadczanie jednych z pierwszych rozłąk z rodzicami, radzenie sobie bez nich, kształtowanie samodzielności, nabierania zaufania do innych ludzi.
 • Dostosowywanie się do programu zajęć, do reguł panujących w poszczególnych zabawach (np. czekanie na swoją kolej, dzielenie się zabawkami).
 • Rekrutacja do nowotworzonej grupy pod nr tel.: 723 100 083

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 15.00.

Przykładowy ramowy program spotkania

*W spotkaniu biorą udział dzieci i ich rodzice, specjalista prowadzący zajęcia (psycholog, pedagog specjalny) oraz nauczyciel wspomagający. Przynajmniej 1 raz w miesiącu : logopeda i dyrektor przedszkola.

1. Poznajemy się: zabawy integracyjne, zapoznanie z dziećmi oraz kadrą prowadzącą zajęcia spacer po placówce – poznanie sal i zabawek.

2. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: wspólne zabawy na placu zabaw.

3. Zabawy plastyczne przy stoliku: doświadczanie poprzez zmysły dotyku różnych struktur i substancji (zabawy z farbami, przyklejanie liści, ziarenek itd.).

4. Zabawy taneczne w kółeczku – łapiemy się za ręce i śpiewamy wspólne piosenki. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz logorytmiki.

5. Krótka zabawa swobodna w sali SI.

6. Relaks na koniec zajęć z elementami Knilla lub muzyki klasycznej.

*Program szczegółowy na każdy tydzień zajęć wręczany jest rodzicom podczas pierwszego spotkania.

 

REKRUTACJA

REKRUTACJA do grup terapeutycznych trwa 12 miesięcy w roku. Zwykle rozpoczyna się od spotkania z rodzicami, omówienia potrzeb i możliwości dziecka oraz rodziców. Następnie obserwujemy dziecko w warunkach indywidualnych i grupowych. Omawiamy z rodzicami nasze spostrzeżenia, zapoznajemy się z dokumentacją posiadaną przez rodziców i wspólnie ustalamy wstępny plan zajęć teraeutycznych i ewentualną integrację w grupach przedszkolnych.

To co nas wyróżnia, to możliwość płynnego i jak najmniej stresującego przejścia dziecka w odpowiednim momencie do większych grup w Przedszkolu Integracyjnym usytuowanym niedalego naszej placówki, przy ul. Jutrzenki. Nasi specjaliści pozostają w stałym kontakcie z kadrą z Przedszkola Integracyjnego, a program edukacyjno-terapeutyczny jest kontynuowany w drugiej placówce. Dlatego też program ćwiczeń naszych grup nastawiony jest na komunikację i współdziałanie z rówieśnikami oraz samodzielność dzieci. Praca w niedużych grupach (do 5 dzieci), pomagana na szybkie i indywidualne wsparcie dziecka w trudnościach podczas zajęć przez terapeutów.

Zdaża się, że dziecko ze względu na wysoki poziom funkcjonowania może od razu być w grupie przedszkolnej montessoriańskiej a terapie indywidualne zaplanowane są w czasie dnia pobytu.

W przypadku niskiego poziomu funkcjonowania dziecka może sie okazać, że w pierwszym okresie pobytu w placówce nie jest gotowe do integracji i pracy w grupie. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty terapeutyczne w ciągu całego dnia pobytu z dzieckiem pracuje indywidualny terapeuta i realizuje cele programu terapeutycznego (IPET).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy serdecznie do kontaktu i do umówienia się na spotkanie z Dyrektorem Przedszkola Terapeutycznego.

Prosimy o kontakt telefoniczny: 723 1000 83

lub mailowy: przedszkoleterapeutyczne@madreglowki.pl 

 

 

Login:
Hasło: