Tutaj jesteś: Mądre Główki»»Żłobek»

Szybki kontakt

Żłobek Montessori
Mądre Główki
ul. Naukowa 35a
01-463 Warszawa
 
tel.  22 863 31 84
tel. kom.  534 1000 55
zlobek@madreglowki.pl

Rekrutacja

Rekrutacja w naszym żłobku trwa przez cały rok, w miarę posiadania wolnych miejsc. Zapraszamy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt w celu umówienia się na spotkanie indywidualne, podczas którego omawiamy zasady i organizację pracy w środowisku montessori.
Zdecydowani rodzice zapoznają się ze statutem żłobka, podpisują umowę, wypełniają otrzymane dokumenty.
Wszystkim dzieciom uczęszczającym do naszego żłobka, gwarantujemy miejsce w Przedszkolu Integracyjnym, Dwujęzycznym Montessori Mądre Główki.

Adaptacja
W pierwszych dniach pobytu dziecka w żłobku towarzyszy mu rodzic. Czas ten dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Właściwa adaptacja oraz budowanie relacji pomiędzy dzieckiem a grupą i wychowawcami rozpoczyna się wraz z opuszczeniem sali przez rodzica.
Dziecko buduje swoje zaufanie na zaufaniu rodzica. Jeżeli rodzic nie waha się pozostawić dziecko pod opieką nauczyciela, również dziecko nie zawaha się zaufać nauczycielowi. Zadaniem wychowawców jest ścisła współpraca z rodzicami w tym okresie, której celem jest minimalizacja stresu i zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa.